Typ projektu : Erasmus+ KA220 SCH Partnerstvá spolupráce v školskom vzdelávaní

Názov projektu : Integrácia detí utečencov smerom k sociokultúrnej harmónii

Trvanie projektu : 24 mesiacov

Partneri projektu

  1. Univerzita Duzce (koordinátor projektu)
  2. Univerzita Necmettin Erbakan – Konya
  3. Bolu Abant Izzet Baysal University-Bolu
  4. Eurecons Förderagentur GMBH
  5. Univerza V Marıboru (Slovinsko)
  6. Spoluprácou pre lepšiu budúcnosť – Veľký Meder (SPLB)
  7. Združenie porozumenia a sociálnej podpory znevýhodnených skupín (DEDGER)

Ciele projektu

Hlavné ciele projektu INTREF možno uviesť nasledovne;

1- Zistiť potreby a požiadavky na riešenie problémov sociálnej adaptácie študentov-imigrantov. Zvýšiť ich akademickú úspešnosť, určovať medzinárodné štandardy pre integráciu detí upozorňovaním verejnosti a organizácií občianskej spoločnosti a prezentovať ich príslušným ministerstvám 2- Zabezpečiť rozvoj inovatívnych vzdelávacích programov (vzdelávacie moduly, workshopy, semináre, online vzdelávacie videá) a zohľadniť problémy, potreby a požiadavky stanovené v rámci projektu 3- Zväčšiť spoločné metódy a kompetencie študentov v oblasti práce s migrantmi vzdelávacie služby pre migrujúcich študentov v partnerských krajinách. 5. Zabezpečiť výmenu skúseností a osvedčených postupov medzi partnerskými krajinami, najmä Tureckom, pokiaľ ide o služby poskytované študentom z radov prisťahovalcov na účely lepšieho vzdelávania a sociálnej integrácie. 6- Napísať medzinárodné knihy a články z údajov zozbieraných prostredníctvom projektu INTREF a publikovať tieto vedecké články v prestížnych časopisoch s medzinárodnými referenciami. Taktiež organizovanie medzinárodných seminárov a stretnutí počas trvania projektu.

Vedľajšie ciele projektu INTREF sú:

1- Zabezpečiť zmysluplnú a dlhodobú spoluprácu medzi školami a univerzitami, vládnymi a mimovládnymi organizáciami v Turecku. 2- Prispieť k lepšej integrácii študentov z radov prisťahovalcov do spoločnosti, v ktorej sociálne a kultúrne žijú, a zvýšiť ich študijný úspech z ekonomického a psychologického hľadiska. 3- Prispieť k riešeniu právnych, vzdelávacích, psychologických, bezpečnostných a iných problémov študentov-imigrantov. 4. Zvýšiť povedomie medzi študentmi z radov prisťahovalcov. 5. Poskytovať konkrétne, praktické a dostupné návrhy tvorcom politiky týkajúce sa vzdelávacích potrieb študentov. Projekt INTREF má za cieľ prispieť k sociálnej inklúzii detí znevýhodnenej skupiny, utečencov a imigrantov. Pomôžu inovatívne vzdelávacie nástroje a kreatívne aktivity. INTREF uprednostňuje integráciu a rozvoj kľúčových kompetencií prostredníctvom úspešnej adaptácie na školu. Vzdelávacie inovácie, ako aj psychologické podporné materiály a digitálne nástroje. Okrem toho projekt zahŕňa produktívne a účelné voľnočasové aktivity pre študentov s účasťou medzinárodných aj miestnych ľudí. Očakávame preto výrazný príspevok k integrácii detí imigrantov, harmóniu medzi domácimi a cudzincami a absenciu diskriminácie s plošným efektom v školách a potom vo všetkých vrstvách spoločnosti.

Vytváranie synergií medzi univerzitami a najmä školskými vzdelávacími organizáciami:

– Faktory uľahčujúce migračné procesy v Turecku a krajinách EÚ, vrátane výmeny osvedčených postupov INTREF a identifikovaných merateľných informácií, sa výsledky výskumu prieskumu prenesú do iných produktov a použijú sa ako produkty. – Výmena dobrých skúseností a osvedčených postupov v službách poskytovaných migrantom a utečencom medzi partnerskými krajinami bude podpornou databázou pre prípravu výskumnej správy INTREF. Projekt: – Vytvorí sa elektronická platforma na zdieľanie a výmenu skúseností medzi odborníkmi na národnej a medzinárodnej úrovni. Poskytne tiež prístup k inovatívnym príležitostiam a riešeniam vzájomného vzdelávania v oblasti migrácie a podporí prístup viacerých zainteresovaných strán k vzdelávaniu. – Študenti utečenci a ich rodiny budú povzbudzovaní, aby boli aktívni na všetkých úrovniach spoločenského života účasťou na kultúrne plánovaných rekreačných aktivitách. Vplyv: – senzibilizovať odborníkov k hlavným trendom integrácie a migrácie faktami a číslami po získaní teoretických vedomostí a praktických zručností, – učitelia škôl budú lepšie pripravení na prácu s utečencami, migrantmi a študentmi z radov imigrantov, – bude zabezpečený vývoj inovatívnych, moderných a voľne dostupných vzdelávacích materiálov na národnej a medzinárodnej úrovni s partnermi projektu a ostatnými krajinami EÚ, – bude sa posilňovať medziodvetvová spolupráca na národnej a regionálnej úrovni, podpora vzájomnej spolupráce medzi odborníkmi vyd. Aktivity projektu

  • Vývoj testovacích materiálov a preklad efektov projektu do brožúry v 5 jazykoch
  • Príprava tréningových modulov v 5 jazykoch (5 jazykov = turečtina, angličtina, nemčina, slovinčina a slovenčina)
  • 5 medzinárodných stretnutí (otváracie a záverečné stretnutie v Düzce, 3 stretnutia v iných krajinách)
  • Vytvorí sa podporný učebný plán pre učiteľov a e-learningová platforma pre použitie v školách. Príprava e-learningovej platformy (v 5 jazykoch as online certifikačným programom)
  • Poskytovanie školení cieľovému publiku v rámci vzdelávacích modulov (v 4 krajinách a konverzia týchto školení do spoločnej brožúry v 5 jazykoch)
  • Zvýši sa sociálna interakcia na online vzdelávacej platforme s videami a aplikáciami plánovanými pre prisťahovalcov.
  • Organizácia celkovo 7 stretnutí s multiplikačným efektom v Turecku a iných krajinách (propagácia a šírenie projektu so širokou účasťou relevantných inštitúcií a organizácií)