Vrsta projekta : Erasmus+ KA220 SCH Partnerstva za sodelovanje v šolskem izobraževanju
Ime projekta : Integracija otrok beguncev v smeri socialno-kulturne harmonije
Trajanje projekta : 24 mesecev
Projektni partnerji
- Univerza Duzce (koordinator projekta)
- Univerza Necmettin Erbakan-Konya
- Univerza Bolu Abant Izzet Baysal-Bolu
- Eurecons Förderagentur GMBH
- Univerza V Mariboru (Slovenija)
- Spoluprácou pre lepšiu budúcnosť – Veľký Meder (SPLB)
- Združenje za razumevanje in socialno podporo prikrajšanim skupinam (DEDGER)
Cilji projekta
Glavne cilje projekta INTREF lahko naštejemo takole;
1- Določiti potrebe in zahteve za reševanje problemov socialnega prilagajanja študentov priseljencev. Povečati njihov akademski uspeh, določiti mednarodne standarde za integracijo otrok z opozarjanjem javnosti in organizacij civilne družbe ter jih predstaviti ustreznim ministrstvom 2- Zagotoviti razvoj inovativnih izobraževalnih programov (izobraževalni moduli, delavnice, spletni izobraževalni videi) in upoštevati probleme, potrebe in zahteve, opredeljene v okviru projekta 3- Povečati veščine in kompetence učiteljev in nevladnih organizacij, ki delajo z učenci migranti in ustreznimi javnimi institucijami. 4- Določiti skupne metode in tehnike na področju izobraževalnih storitev za študente migrante v partnerskih državah. 5- Zagotoviti izmenjavo izkušenj in dobrih praks med partnerskimi državami, zlasti Turčijo, v zvezi s storitvami, ki se zagotavljajo študentom priseljencem za boljše izobraževanje in socialno integracijo. 6- Pisanje mednarodnih knjig in člankov iz podatkov, zbranih s projektom INTREF, in objavljanje teh znanstvenih člankov v prestižnih revijah z mednarodnimi referencami. Tudi organizacija mednarodnih seminarjev in srečanj v času projekta.
Sekundarni cilji projekta INTREF so:
1- Zagotoviti smiselno in dolgoročno sodelovanje med šolami in univerzami, vlado in nevladnimi organizacijami v Turčiji. 2- Prispevati k boljši socialni in kulturni integraciji študentov priseljencev v družbo, v kateri živijo, ter povečati njihov akademski uspeh v ekonomskem in psihološkem smislu. 3- Prispevati k reševanju pravnih, izobraževalnih, psiholoških, varnostnih in drugih problemov študentov priseljencev. 4- Ozaveščati študente priseljence. 5- Zagotoviti konkretne, praktične in dostopne predloge oblikovalcem politike glede izobraževalnih potreb študentov. Projekt INTREF želi prispevati k socialni vključenosti otrok iz zapostavljenih skupin, beguncev in priseljencev. V pomoč bodo inovativna učna orodja in ustvarjalne dejavnosti. INTREF daje prednost integraciji in razvoju ključnih kompetenc z uspešno prilagoditvijo šoli. Izobraževalne inovacije ter materiali za psihološko podporo in digitalna orodja. Poleg tega projekt vključuje produktivne in namenske dejavnosti preživljanja prostega časa za študente, pri čemer sodelujejo mednarodni in lokalni ljudje. Zato pričakujemo pomemben prispevek k integraciji otrok priseljencev, harmoniji med domačini in tujci ter odsotnosti diskriminacije s širokim učinkom v šolah in nato v vseh slojih družbe.
Ustvarjanje sinergije med univerzami in predvsem šolskimi izobraževalnimi organizacijami:
– Dejavniki, ki olajšajo migracijske procese v Turčiji in državah EU, vključno z izmenjavo najboljših praks INTREF in opredeljenimi merljivimi informacijami, bodo rezultati raziskav raziskovalnega pregleda preneseni v druge izdelke in uporabljeni kot izdelki. – Izmenjava dobrih izkušenj in najboljših praks na področju storitev za migrante in begunce med partnerskimi državami bo podporna podatkovna baza za pripravo raziskovalnega poročila INTREF. Projekt: – Oblikovana bo elektronska platforma za deljenje in izmenjavo izkušenj med strokovnjaki na nacionalni in mednarodni ravni. Omogočil bo tudi dostop do inovativnih priložnosti in rešitev vzajemnega učenja na področju migracij ter podprl pristop k izobraževanju z več deležniki. – Študente begunce in njihove družine bomo spodbujali k aktivnosti na vseh ravneh družbenega življenja z vključevanjem v kulturno načrtovane rekreativne dejavnosti. Vpliv: – senzibilizirati strokovnjake za glavne trende integracije in migracij z dejstvi in številkami po pridobitvi teoretičnega znanja in praktičnih veščin, – šolski učitelji bodo bolje pripravljeni za delo z begunci, migranti in priseljenci, – zagotovljen bo razvoj inovativnih, sodobnih in prosto dostopnih izobraževalnih gradiv na nacionalni in mednarodni ravni s projektnimi partnerji in drugimi državami EU, – uporaba mednarodnih izkušenj, podpora medsektorskemu sodelovanju na regionalni in nacionalni ravni, Interakcija transna okrepile se bodo nacionalne skupne strokovne mreže, dejavne na ustreznih področjih. Aktivnosti projekta
- Razvoj materialov za testiranje in prevod učinkov projekta v knjižico v 5 jezikih
- Priprava modulov usposabljanja v 5 jezikih (5 jezikov = turščina, angleščina, nemščina, slovenščina in slovaščina)
- 5 mednarodnih srečanj (uvodno in zaključno srečanje v Düzceju, 3 srečanja v drugih državah)
- Oblikovan bo podporni kurikulum za učitelje in platforma za e-učenje za uporabo v šolah. Priprava platforme za e-učenje (v 5 jezikih in s spletnim certifikacijskim programom)
- Zagotavljanje usposabljanja ciljnemu občinstvu v okviru modulov usposabljanja (v 4 državah in pretvorba teh usposabljanj v skupno knjižico v 5 jezikih)
- Družbena interakcija se bo povečala na platformi za spletno učenje z videoposnetki in aplikacijami, načrtovanimi za priseljence.
- Organiziranje skupno 7 srečanj z multiplikacijskim učinkom v Turčiji in drugih državah (promocija in razširjanje projekta s široko udeležbo ustreznih institucij in organizacij)